Jdi na obsah Jdi na menu

Litter Less kampaň na naší škole

7. 6. 2012

Naše škola se v letošním školním roce zapojila do kampaně Litter Less. Obdrželi jsme finanční prostředky, díky kterým můžeme snížit množství odpadků ve škole. V rámci ekotýmu vymysleli žáci (společně s učiteli), že největší množství odpadků mají na svědomí v naší škole plasty... Řešení se hned ukázalo. Jak snížit množství plastových lahví? Je to jednoduché. No přece díky zlepšení pitné vody! ... Asi před dvěma měsíci se naše škola účastnila projektu ZAPojte se. Během projektového dne byla vyčištěna studna. Stav vody lze však ještě zlepšit zakoupením filtru na odstaňování dusičnanů a bakterií. A právě toto zařízení budeme do školy (díky kampani Litter Less) pořizovat. Zároveň škola nakoupila svačinové boxy pro všechny žáky. To by mělo zaručit snížení množství sáčků. Zbývá jen vytvořit informační tabuli, která bude informovat žáky, jejich rodiče a učitele o celé kampani, o možnosti pít školní vodu....

100_3234.jpg100_3756.jpg