Jdi na obsah Jdi na menu

V sobotu 9. 5. se u nás ve škole konal 1. ročník festivalu Mašovický kozlík – jeho součástí byla hudební a divadelní vystoupení, ale mohli jste zhlédnout i výtvarnou výstavu. Od dvou hodin odpoledne až do pozdního večera vystupovali hudebníci ze staňkovské ZUŠ, skupina bývalých žáků školy Adélky, současní žáci se svými učiteli a další hosté …. Při divadle nám před očima sehráli své drama Romeo a Julie, ve večerních hodinách jsme zatleskali souboru absolventů ZČU, kteří zahráli poučnou pohádku o pyšné Dešperandě. Pro hladovce bylo přichystáno mlsné kozlíkovo občerstvení, grilovalo se, povídalo a dobře nám všem bylo.

Následující den – neděle 10. 5. – slavila naše škola 10. narozeniny. Žáci i rodiče se podíleli na přípravách – stoly překypovaly dobrůtkami, opékaná kýta lákala. Děti, rodiče i učitelé soutěžili jako o život. Užili jsme si spoustu legrace – hlavně při jízdě na lyžích po čerstvě posekané trávě.