Jdi na obsah Jdi na menu

19. prosince jsme se do školy dostavili až ve 14 hodin a začali s přípravami. Také jsme připravovali a zdobili tělocvičnu. Letošní besídka byla jiná než každý rok. Tedy aspoň z mého vlastního pohledu.

 

V 17:00 se začalo hrát. Tělocvična byla plná osazenstva z řad rodičů, prarodičů, tetiček, kamarádů... . Jako první hrála naše školní kapela „Ing. Nezmar“. Sice jsme měli tak trošku trému, ale... Jednu z písniček jsme zpestřili – podali jsme mikrofon panu řediteli a on musel zazpívat námi vymyšlený text. Myslím, že jsme se všichni dosytosti nasmáli a budeme žít o nějaký ten čas déle. Po hudebním vystoupení osmé a deváté třídy převzali nástroje naši spolužáci ze čtvrté a páté třídy. Při jejich rytmech se na pódiu rozvlnily šátky děvčat při afrických tancích. Následoval mohutný potlesk obecenstva a malá pauza vyplněná zpěvem koled za doprovodu kytary. Potřebovali jsme totiž pár minut na odnesení nástrojů, aby mohly menší děti předvést svoje divadlo, jak jdou zvířátka k Ježíškovi. Třeba takový tchoř – musel se neustále koupat, aby voněl a aby ho od Ježíška nevyhodili. Ani tady jsme se neubránili hurónskému smíchu. Jako vrchol večera byla hra „Autobus velký jako svět“, kterou jsme si přepsali podle rozhlasového zpracování. Jelikož nám jeden hráč onemocněl, musela ho zastoupit paní učitelka Míša. Když se měla odehrávat chlapecká hádka, zase jsme se zasmáli, protože se hádala se svým vlastním synem..., a on ji – jak se říká – usadil. Po úspěšném odehrání příběhu o dětech uvězněných v autobuse mezi dvěma lavinami jsme byli tak šťastní, že už to máme za sebou, že jsme se ani divákům nepoklonili. Ještě jsme si všichni společně zazpívali koledy – a už se mohlo obecenstvo vrhnout na cukroví a vánočně voňavý čaj. Také se vypálilo pár petard – jo, abych nezapomněla, z pod stromečku si každý vybral dárečky, které mu nadělili někteří spolužáci a škola. Pan ředitel poděkoval svým kolegům, panu školníkovi a také nám. Popřál veselé Vánoce a šťastný nový rok... Pomalu jsme se rozcházeli – já smutně, věděla jsem, že mi o prázdninách budou žáci, ale i škola chybět !

Áda, 8. třída

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář