Jdi na obsah Jdi na menu

Ve chvíli, kdy píšeme tento příspěvek, voní celá škola cukrovím a včelím voskem. Opět jsme se při našem vánočním projektu rozdělili do skupin, abychom se po hodině všichni vystřídali na jednotlivých stanovištích. V kuchyni jsme pekli perníčky, váleli vanilkové rohlíčky, vykrajovali linecké těsto, kouleli rumové kuličky a po pravdě řečeno jsme hóódně ujídali... Ve třídě jsme vyráběli kapří přáníčka, cvičili zpívání koled a vyráběli jsme si voňavé svíčky z vosku. Jsme unavení a na Vánoce nesmírně natěšení.

 

Obrazek

 

Jedna z posledních akcí se týkala týmu „eko“. V Praze se konal sraz dětí z ekotýmů z různých koutů republiky, takže se i naši dva zástupci museli jednoho dne donutit vstávat hned kolem 5. hodiny ranní, aby jim neujel vlak.

 

Sraz „ekotýmáků“

Jak možná už víte, naše škola se snaží získat titul Ekoškola ve spolupráci se Sdružením Tereza – Praha. Máme mezi sebou vytvořený ekotým, ve kterém probíráme problémy odpadů, energie, vody a životního prostředí. Zjištěné údaje zapisujeme do tabulek a pracovních listů. Všichni si mezi sebou bezvadně rozumíme, za což jsem všem vděčná! Na jedné ze schůzek jsme se dověděli, že se bude konat celorepublikový sraz zástupců ekotýmů a jejich učitelů, takže z našich řad byli vybráni dva „šťastlivci“, kteří budou doprovázet pana ředitele do Prahy. Jedním z nich jsem byla já a po návratu jsem dostala jako bonus sepsat tuhle slohovku. Dne 26. 11. jsem musela vstávat v 5.00 – a vůbec se mi nechtělo... Studeným autem do Staňkova na nádraží, vlakem do Prahy. Celou cestu do Plzně jsme všichni tři proklimbali. V rychlíku na Prahu už jsme se připravovali na diskuzi a dolaďovali zápisky. A to jsme netušili, co nás čeká! Že nás na místě zákeřně oddělí od pana učitele a nechají nás zapojit do chumlu dalších ekotýmáků z jiných škol! Chvíli nám trvalo, než jsme posbírali odvahu a přidali se k ostatním. Čekala nás spousta záludných úkolů, které se řešily ve smíšených skupinách. Co nám tu přišlo známé z naší praxe ve škole, bylo vytvoření nějakého smysluplného výstupu na dané téma, který jsme posléze museli předvést před všemi těmi cizími učiteli! Jen dvě skupinky dokázaly výstup sehrát v podobě divadla – ta moje a další, ve které byl můj spolužák Martin. Nakonec to bylo prima.

 

Adéla, 8. třída (kráceno)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář