25 let školy Adélky

15.06.2024


V sobotu 15. června proběhla ve škole Adélce v Mašovicích oslava jejího 25. výročí. Žáci a učitelé při této příležitosti připravili bohatý program plný zábavy a hudby. Oslavy se účastnila i řada bývalých absolventů, pro které byly připravené vzpomínkové akce s fotografiemi z historie školy a zábavný znalostní kvíz ze školních reálií

Oslava začala vzájemným přivítáním, rozdáním jmenovek současným i bývalým žákům a rozdáním lístků na občerstvení. Jen vyjmenování veškerých připravených dobrot by zabralo pořádný odstavec, účastníci měli na výběr rozmanité pochutiny slané i sladké, jakož i všelijaké nealkoholické nápoje.

Po úvodním slovu pana ředitele Halíka, který školu Adélku založil a vedl po dobu oněch oslavovaných 25 let, začal ve 14 hodin program divadelním vystoupením a tancem. Hrálo se na "seníku", v největší krásně zrekonstruované místnosti, jejíž název stále připomíná někdejší funkci v areálu školy, která kdysi bývala venkovským statkem. Dále ve školním sklepě převedl pan ředitel divákům své diapohádky, po nichž následovalo společné focení na dvoře.

Další program proběhl v tělocvičně, kde žákovsko-učitelský ansámbl Žákuč zahrál řadu písní doprovázených tancem na téma "Indiáni a kovbojové". Následovalo hudební pásmo, ve kterém zahráli a zazpívali ve výborné atmosféře žáci druhého stupně.

Po páté odpoledne převzal štafetu v tělocvičně pan ředitel a vzpomínalo se společně s absolventy na zajímavé a vtipné historky, někteří děkovali dodatečně, co jim škola dala do života. Nás pedagogy potěšilo, že se nesnažíme zbytečně. Že láska k přírodě, sebevědomí a náhledy na věci z různých pohledů setrvávají v absolventech i po letech. Na seníku zahráli žáci 4. a 5. třídy divadelní představení na téma drsné čečenské pohádky "O sedmi bosých strejcích", zakončené temperamentní parafrází na kavkazské tance. Další hudební program proběhl u ohniště, kde hrál a zpíval sólo hudebník Matouš Fiala. Oslavu zakončila v pozdních večerních hodinách indie-rockově zaměřená kapela BambrTrio.

            Celkově se oslava 25. výročí školy velmi vydařila i díky počasí, které nám přálo. Přestože asi i kvůli posunutému termínu oslavy nedorazilo tolik návštěvníků, na pohodě celé akce to nijak neubralo. Oslava proběhla v pohodové atmosféře a každý účastník si mohl odnést přehršel prima zážitků.