Adélčátka výletníci

26.05.2022

Jupíjájej - jaro je v plném proudu a na nás přišla cestovatelská nálada. V květnu jsme stihli hned dva výlety.

19. května jsme se vydali na náš "hlavní" výlet. Ráno jsme se sešli na dvoře, naskákali do školního Modrého Sršně a vyrazili jsme směrem k Mariánským Lázním. Naše cesta ovšem nevedla ke Zpívající fontáně ani za oplatkami, nýbrž do přírody. Nejdříve nás čekala naučná stezka v přírodní rezervaci Kladská. V altánku jsme snědli svačinu a pak už jsme kráčeli po dřevěných chodníčcích kolem rybníku, přes rašeliniště, poznávali jsme stopy zvířat a listy stromů vyryté do chodníčku a také zvuky zvířat na tabulích umístěných kolem stezky.

Po návratu na parkoviště jsme přejeli do centra Mariánských Lázní a odtud jsme pěšky stoupali k hlavnímu cíli našeho výletu - Prelátovu prameni a přilehlému přírodnímu parku s atrakcemi. V parku jsme zůstali asi dvě hodiny, děti vyzkoušely mašinku z klád, šplhací pyramidu se skluzavkou, dětskou lanovku, houpačky a prolézačky, vyzkoušely svoji zdatnost na opičí dráze a nakonec si pohrály v důmyslném vodním světě. Samozřejmě také ochutnaly vodu z Prelátova pramene a protože bylo horko, nabraly si minerálku i do svých lahviček.

V odpoledních hodinách jsme se plní zážitků vrátili zpět do školky.

Další týden, 26. května, jsme si udělali pěší výlet kolem Babylonu. Sraz byl tentokrát přímo na parkovišti na Babyloně. Valentýnčin tatínek byl tak hodný, že pro nás připravil staré pečivo a tak jsme nejdříve na hrázi rybníka nakrmili kapříky, kachny a labutě. Poté jsme zahájili naše putování.

Naše cesta vedla kolem hotelu Praha směrem do Zelenova, u statku Na Pohodnici jsme zbaštili naše svačinky. Pak jsme pokračovali z kopce dolů až k akvaduktu, pod kterým právě projížděly dva vlaky. Podél toku Teplé Bystřice jsme zamířili zpět na Babylon, kam jsme dorazili v pravé poledne. Za odměnu měly děti slíbenou pizzu. Tu jsme si objednali v místní pizzerii a na fotbalovém hřišti jsme ji snědli. Děti měly boule až za ušima a po pizzách se jen zaprášilo. Po chvíli zaslouženého odpočinku jsme se přemístili na velké dětské hřiště. Zde děti okamžitě zapomněly na to, že je bolely nožičky a rozprchly se vyzkoušet všechny atrakce - houpačky, prolézačky, skluzavky, lanovku a malé bludiště.

Než jsme se vrátili na parkoviště, kde na děti čekali jejich rodiče, završili jsme krásný den zmrzlinou.