Duben 2024 v Adélce

14.05.2024

Měsíc duben byl nabitý zážitky, akcemi a spoustou zábavy. V prvním týdnu, hned po Velikonocích, jsme měli týden etnik, tentokrát na téma Řecko. Vyzkoušeli jsme si disciplíny olympijských her, uvařili a upekli řecké dobroty, zatančili, zazpívali, založili fiktivní cestovní kancelář, zkusili jsme si řecké demokratické volby a mnoho dalšího.

Následoval zápis do 1.třídy a ten nemohl probíhat jinak než ve stylu řeckých bohů. S dětmi jsme si povídali, hráli a sledovali jsme, jak jsou šikovné a připravené na nástup do školy. Bylo to úžasné odpoledne.

Koncem dubna proběhl Den Země a některé třídy si tento den náramně užily - ať už pobytem a učením venku nebo tematicky integrovanou výukou, která se nesla v duchu ekologie a životního prostředí.

V úterý 23. 5. jsme dětem v družině připravili naučnou hru a vypravili jsme se spolu s archeoložkou Muzea Chodska v Domažlicích, Janou Krausovou, do paleolitu do období lovců mamutů. Zábavné odpoledne bylo plné her, poznávání, povídání a atmosféru umocnila rytmická pravěká hudba v podání všech, kdo měli chuť se připojit k šamanově prakapele. Malé děti s obětavou pomocí starších spolužáků plnily jednotlivé úkoly na deseti stanovištích, pomocí kterých si obohatily vědomosti o životě člověka doby kamenné. V tepajícím rytmu šamanského bubnu a celé "adélkovské paleokapely" pak dostávaly od šamana odměnu za splněné úkoly v podobě ručně vyrobeného kamenného hrotu šípu.

Na úplný závěr měsíce jsme nezapomněli ani na pálení čarodějnic a vítání jara za pomoci stavění májky. Měsíc duben je za námi a nám nezbývá nic jiného než vyhlížet, co úžasného nás čeká v květnu. 

Tereza R.