Ekoškola - zpráva z cesty do Prahy

27.06.2021

Ve čtvrtek jsme se vrátili z vody. Být více vody a času, asi bychom ještě popojeli dál. Ale... V pátek bylo třeba dojet do Prahy. Dostali jsme pozvání ke slavnostnímu přebírání titulu Ekoškola. Uplynuly již 4 roky od poslední obhajoby a tehdejšího převzetí. Naše školní delegace ve složení Tadeáše, Vojty a mě jsme tedy v pátek ráno nasedli do auta a rozjeli se směrem ku Praze. Od půl 12. jsme museli být "v gala" na Staroměstské radnici, hned vedle orloje. Dojeli jsme krátce před 11. hodinou ke stanici metra Hradčanská. Chvíli nám trvalo, než jsme zaparkovali, než se zakrtkovali a dorazili k radnici. Zrovna tam byla svatba. 

V podzemí radnice jsou celkem prostorné veřejné záchodky, kde jsme se převlékli. Do slavnostního sálu jsme dorazili pár minut po zahájení, ale vlastně včas. Bylo nás tam asi 20 škol. Vyslechli jsme si, co se během distance na školách a v pražském centru Tereza dělo a milá slova mnohých zástupců mnohých funkcí a úřadů. Museli jsme mít respirátory a nesměli jsme si podávat ruce. Takže děkovačka a blahopřání bylo "loket na loket". Kromě titulu, který vystavíme v šatně, jsme získali mnohé materiály do školy, abychom byli ještě více eko. Po focení jsme opět navštívili naše známé WC a převlékli se do civilu.

Od 12.45 jsme měli setkání s paní průvodkyní a vydali se s ní po staré Praze. Dozvěděli jsme se mnohé info, které vám možná sdělíme, až daná místa navštívíme společně. Kolem třetí hodiny jsme měli "padla" a usedli do indické restaurace, kde jsme si objednali cosi a čekali, jaké to bude. Bylo to dobré. Velmi, velmi pálivá polévka. To jsme potřebovali, venku bylo asi 30 stupňů, tak abychom se zahřáli. Jídla bylo opravdu mnoho, mohli jsme si cokoliv přidávat bez navýšení ceny. Zkusili jsme asi 9 druhů jídla a setrvali jsme tam hodinu a půl než jsme to všechno zvládli. Dokázali jsme to! Pak už jen tramvajovou dopravou zpátky k autu a domů. V 19 hodin jsme byli u školy.

Pěkný výlet, hezké zážitky. Mohlo nás jet i více, ale nebyl zájem, škoda. Snad příště. Zase za 3 až 4 roky.

Vláďa Halík


PODĚKOVÁNÍ EKOŠKOLY

Aspoň touto cestou bychom vám všem chtěli moc poděkovat za to, že jste i v tomto složitém školním roce nadále byli s EKOŠKOLOU.

Nesmírně si vážíme toho, kolik času a energie do své práce v Ekoškole s dětmi dáváte, kolik různých nápadů, úkolů a cílů máte. Díky vám mohou děti zažívat pocity důležitosti a vlivu na své okolí, budují sebevědomí a přátelství a taky věří, že opravdu něco dokáží změnit.

Jsme rádi, že vás máme a že spolu předáváme dětem myšlenky péče o místo, kam chodí do školy a kde žijí.

DĚKUJEME vám!

Užijte si prázdniny a těšíme se na další rok s vámi a s Ekoškolou!

Tým Ekoškoly
Honza, Simona, Radka, Marie