Multigalerie č. 2

30.06.2022

Tohle všechno se u nás dělo před koncem školního roku 2021/2022.


Puťák 2022

Ve dnech 20. až 24. 6. 2022 se ve škole Adélce podařilo zrealizovat putování Broumovským výběžkem a Orlickými horami. Sešli jsme se v pondělí ráno a po naložení všeho nezbytného k pětidenní cestě jsme vyrazili. Prvním cílem bylo muzeum stavebnic Merkur v Polici nad Metují. Překvapila nás hezky zpracovaná expozice zachycující postupný vývoj této nestárnoucí stavebnice až k současným, úžasným možnostem a variabilitě použití této, námi v dětství oblíbené hračky. Následně jsme se přemístili do školičky v Suchém Dole, kde nás čekala paní ředitelka s paní kuchařkou. Po milém přivítání, prohlídce prostor nejen na spaní, jsme dostali k večeři všemi oblíbené špagety. Den jsme ukončili radovánkami v tělocvičně a prohlídkou malebné vesničky. 

Ráno jsme vyrazili do části Broumovských stěn s neobvyklými pískovcovými útvary a krásnými vyhlídkami. V pozdním odpoledni jsme se přemístili na ranč Lipí u Náchodu. Zde nás velmi hezky přijal pan majitel a poskytl nám zázemí na louce u výběhů pro koně. Tady jsme strávili dvě nezapomenutelné noci ve stanech či "pod širákem" dle zvážení každého poutníka. Další dva dny jsme putovali po opevněních a bunkrech vystavěných před 2. světovou válkou. Rozsáhlost objektů, množství lidské práce a prostředků vynaložených k realizaci, umocněné válkou na Ukrajině nás vedla k mnoha zamyšlením. Dalším cílem cesty a světlejším bodem z dob nelehkých se stal poutní kostel s prosklenou střechou ve vesnici Neratov. Tady jsme mohli obdivovat obrovskou pracovitost, nezdolnost ducha místního pana faráře a jeho přátel. Při pohledu na dílo těchto lidí se srdce raduje, otevírá lepšímu, prostupuje nadějí. Kdo nevěří, ať tam třeba běží J, vřele doporučuji. Po noci strávené, jak jinak než za kostelem, jsme se opět probudili do sluncem zalitého rána, umocněného zpěvem kostelních zvonů. Po všech ranních "procedurách" přišlo loučení s kouzelným místem a odjezd k domovu. Po cestě jsme se ještě zastavili vykoupat ve vodní nádrži s roztomilým názvem Rozkoš u České Skalice. V Jaroměři nás pak pan ředitel pozval ještě na skvělou točenou zmrzlinu. Plni dojmů a zážitků, příjemně unavení, někteří z nás s pocitem, že to rychle uteklo a nechce se ještě domů, jsme se večer vrátili do školy. 
Zdeňka Sklenářová


Školní pěstění

Takhle se daří naší zelenině na školních záhoncích i ve fóliovníku. O rostliny se v průběhu školního roku starají i děti. 


Den řemesel 2022

Děti se seznámily a zkusily si některá dnes již vlivem automatizace zaniklá nebo zanikající řemesla. Některá řemesla ale odolávají, ta nejchutnější jsme vám nafotili.