Nabitý květen 2023

09.06.2023

25. až 26. května proběhl v naší škole Den dětí. 

V první den jsme se vypravili oslavovat na cyklovýlet do Klenčí pod Čerchovem. Po cestě jsme potkali a také navštívili místní hřiště spolu s Domem přírody a vydanou energii jsme doplnili v cukrárně. 

Druhý den proběhl ve škole na téma Harry Potter. Škola Adélka se proměnila na školu čar a kouzel v Bradavicích a my jsme plnili různé úkoly, které si pro nás nachystali bradavičtí učitelé. Po splnění všech náročných úkolů jsme získali jednotlivé ingredience k uvaření výborného buřtguláše. Na ohni jsme si také upekli placky. Většina z nás se rozhodla přespat ve škole. Večer si tak k táboráku za námi přijeli opéct buřty a zazpívat známé písně i naši rodiče. 


V květnu jsme se také vydali za kulturou do Plzně. Navštívili jsme Divadlo Josefa Kajetána Tyla, které jsme si důkladně při prohlídce prohlédli. Po prohlídce nás čekalo klasické dílo Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Zážitek pro nás ale byla už samotná cesta vlakem do divadla. Panu řediteli totiž vlak ujel, ten ale neváhal, zavolal si taxíka a doslova náš vlak stíhal jako James Bond. Mimochodem to jsme mu také řekli, když jsme se setkali v Plzni, protože v obleku opravdu jako tajný agent vypadal. :-)) Byl to zážitek od začátku do konce!