Návštěva Sedmihoří a Prahy

17.05.2022

Sedmihoří a Praha

S příchodem hezkého počasí nastala ve škole Adélce v Mašovicích doba výletů. Na konci dubna si celá škola udělala celodenní výlet do nedalekého přírodního parku Sedmihoří. Školní autobus nás dovezl do Vidic, odkud se všichni vydali na zhruba osmikilometrový okruh kolem Racovského vrchu a Chlumu. Výlet byl také spojený se sběrem odpadků, které děti cestou sbíraly do tašek a pytlů.

V pondělí a úterý v druhém květnovém týdnu proběhl opět se školním autobusem výlet do Prahy, kterého se zúčastnilo třicet dětí a šest pedagogů. Dopoledne se vyrazilo z Mašovic a za krásného počasí se dojelo do našeho hlavního města. Tam už byla připravena poznávací hra na Karlově mostě a přilehlé Kampě, kde si děti mohly vyzkoušet své znalosti.

Odpoledne následovaly prohlídky Muzea Karla Zemana na Malé Straně a Muzea fantastických iluzí na Novém Městě, které si všichni velice užili. Večer se ještě skupinka dětí pod vedením pana ředitele vypravila do proslulých Stínadel na Starém Městě. Nocovalo se v tělocvičně ve Smysluplné škole v Karlíně, kde nám laskavě poskytli zázemí.

Druhý den se školní výprava vydala na prohlídku krásného Strahovského kláštera. Po obědě v nedaleké menze v areálu kolejí Strahov jsme se přesunuli na Petřín, kde jsme si prohlédli známé zrcadlové bludiště. Posledním bodem našeho programu byla návštěva Štefánikovy hvězdárny, kde všichni mohli nakouknout do velkého dalekohledu a pozorovat Slunce. Nakonec se sjelo lanovkou z Petřína, odkud jsme šli k našemu busu s krátkou zastávkou u Pražského Jezulátka v chrámu Panny Marie Vítězné na Malé Straně. Pak už následoval pohodový návrat domů s hezkými zážitky a fotkami.