Podzimní návštěva divadla J. K. Tyla v Plzni

28.11.2022

Jednoho barevného podzimního rána jsme se vypravili s žáky druhého stupně ze školy Adélky do divadla J. K. Tyla. Naším cílem bylo baletní představení Zkrocení zlé ženy. Při cestě do Plzně jsem si vybavovala, co všechno vlastně o baletu vím. Jelikož jsem na takovém představení nikdy nebyla, nedokázala jsem si tedy úplně představit, co nás čeká. Z mých chabých zkušeností s tímto žánrem mi na mysl vytanuly pouze tylové sukně a bílá barva, a tedy tak trochu nuda.

Mé představy nemohly být dál od pravdy. Hned při prvním spatření scény mi bylo jasné, že to nuda rozhodně nebude. A také že nebyla! Hned počáteční tóny hudby v podání orchestru opery DJKT mne zcela vtáhly do děje a skvělý zážitek z uměleckého ztvárnění všech postav nepustil moji pozornost snad ani na vteřinku jinam. Byla jsem přímo uchvácena úžasným vyjadřováním všech emocí bez pomoci slov. Je fascinující, jak dokáže být řeč těla výmluvná.

O přestávce jsem zjistila, že dětem se představení také moc líbí. Rádi jsme všichni přijali nabídku od pana ředitele na malou prohlídku po divadle. Viděli jsme opravdu krásné prostory a vyslechli krátký výklad. Poté jsme si vychutnali druhou půli představení a jako očarovaní krásným kulturním zážitkem jsme pluli směrem zpět do školy Adélky, kde jsme své nadšení sdíleli s ostatními adélčany. Děkujeme za krásný výlet a příjemný kulturní zážitek.

S přáním pevného zdraví, zdraví škola Adélka. :)  
Marie Šerá