Podzimní strašení v Adélce

31.10.2022

A je tu nový školní rok! V září jsme přivítali ve školce naše nové kamarády a očekáváním se vrhli do nových dobrodružství. Září nás však poněkud "vyšplouchlo" - babí léto nikde. :( Počasí bylo nevlídné, sychravé a deštivé. A tak jsme byli trochu zklamáni, že jsme v tomto měsíci nestihli žádný pořádný výlet. Ale babí léto přece jen přišlo, v říjnu. Sice o něco později, ale o to s větší intenzitou, jako by nám chtělo vše vynahradit. Stihli jsme výlet na Podhájí, "zaběhli" jsme si do Horšovského Týna na divadelní představení Princezna se zlatou hvězdou, oslavili jsme narozeniny s Christánkem a Kryštůfkem, pouštěli jsme draka a taky jsme zkoušeli vyrobit vítr. A vše jsme završili oslavou podzimu.

Sešli jsme se i s rodiči 20. října na školním dvoře. Stůl se prohýbal pod bohatým občerstvením, nechyběl ani pečený čaj a dýňová polévka. Společně jsme dlabali dýně a vyráběli svícny z kaštanů. Děti po nějaké chvíli přenechaly tvoření maminkám a taťkkům a vyřádily se na trampolíně, kolech a odrážedlech. Když jsme všechno snědli :) a sluníčko se začalo sklánět k západu, ohřáli jsme se u ohně a pak jsme se vydali na tajuplnou stezku, která vedla kolem sadu a dál přes louku. Děti si nesly rozsvícené lampionky a plnily celou řadu podzimních úkolů. Věříme, že večer se líbil nejen dětem ale i rodičům. Ostatně není mnoho příležitost, kdy můžeme všichni malinko zpomalit a jen tak poklábosit...

Oslavy podzimu předznamenaly blížící se Dušičky. A i tentokrát jsme vyrazili do světa, i když jen pomyslně, a uspořádali jsme si helloweenské dopoledne. Všechny děti přišly ve strašidelných kostýmech. Čarovaly při strašidelné rozcvičce, lovily pavouky z pavučin, foukaly do pavoučků pomocí brčka a namotávaly hmyzáčky na klacík. A nakonec si také pochutnaly - podávaly se mandarinkové dýně, banánoví bubáčci a mumie z párečků. Mňam. :)